Stomatologia Bemowo, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Protetyka, Chirurgia, Periodontologia, Endodoncja, Ortodoncja,
pw-lecznica
Pokaz kalendarz
25-11-2017 - Erazma i Katarzyny    
 
 

Bezpieczeństwo

 
W Lecznicy Stomatologicznej P.W. szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów stomatologicznych.     Narzędzia są dezynfekowane i sterylizowane według najnowszych, światowych wymogów sterylizacyjnych. Personel jest przeszkolony w zakresie procedur dezynfekcji i sterylizacji, a procedury są aktualizowane i uzupełniane.
Narzędzia myjemy w myjce ultradźwiękowej a następnie są moczone w płynach o wysokiej aktywności.

Każdy gabinet stomatologiczny jest wyposażony w nowoczesny sterylizator, w którym sterylizuje się narzędzia pakowane w pakiety.    Pakiety rozpakowujemy przy pacjencie, szczególnie chirurgiczne. Dodatkowo każda sterylizacja jest kontrolowana przez wskaźnik fizyczny (test paskowy), a raz w miesiącu wykonujemy biologiczny test skuteczności sterylizacji, który badany jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Dokumentacja procesów sterylizacji jest archiwizowana.

W każdym przypadku w Lecznicy stosujemy sprzęt jednorazowy. Dotyczy to igieł, nabojów ze środkiem znieczulającym, rękawiczek,  strzykawek, końcówek ślinociągu, kubeczków, śliniaków, osłonek na czujnik rentgenowski , osłony zagłówków, tacek na narzędzia.
Każdy fotel jest przecierany środkiem dezynfekcyjnym po wizycie Pacjenta.
Wytworzone odpady zbieramy, a następnie są odbierane przez wyspecjalizowaną firmę utylizacyjną
 
 
Kontakt e-mail Strona główna  Galeria  Nasz Zespół  Protetyka  Endodoncja (leczenie kanałowe)  Stomatologia zachowawcza  Stomatologia estetyczna  Ortodoncja  Periodontologia (leczenie przyzębia)  Chirurgia  Stomatologia dziecięca  Czy wszystkie zęby można wybielić?  Czy wybielanie powoduje nadwrażliwość?  Czy wybielanie powoduje inne efekty uboczne?  Czego unikać w czasie wybielania zębów?  Czy przed wybielaniem trzeba wymienić stare wypełnienia?  Skąd wiadomo o ile wybieliły się zęby?  dyżury stomatologiczne  Jak dbać o korony i mosty?  Jak dbać o protezy akrylowe i protezy szkieletowe?  Czy można samodzielnie naprawić protezy?  Czy klej do protez jest zdrowy i bezpieczny?  Profilaktyka  Pierwsza Wizyta  Bezpieczeństwo  Cennik  Kontakt