Stomatologia Bemowo, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Protetyka, Chirurgia, Periodontologia, Endodoncja, Ortodoncja,
pw-lecznica
Pokaz kalendarz
25-11-2017 - Erazma i Katarzyny    
 
 
Stomatologia dziecięca Bemowo
 
Lecznica Stomatologiczna P.W. stara się mieć charakter rodzinny i  dlatego też, nasi lekarze przyjmują dzieci w każdym wieku.

Rodziców zapraszamy do naszych stomatologów  już ze ze swoimi  2-letnimi pociechami  na wizyty adaptacyjne. Takie wizyty proponujemy kilka razy w roku,  gdyż pozwalają dostrzec pierwsze objawy próchnicy.  Leczenie niewielkich ubytków jest zwykle krótkie. Mały pacjent szybko o nim zapomina i na kolejne spotkanie ze stomatologiem przychodzi  bez stresu.
Dzieciom zakładamy wypełnienia białe i kolorowe, a po wizycie chwalimy i nagradzamy.
Wizyty kontrolne  pozwalają też wykryć u dzieci wczesne wady zgryzu i dają możliwość szybkiej  interwencji stomatologa.

Kiedy przyjść z małym dzieckiem pierwszy raz do dentysty.
Pierwszy raz najlepiej przyjść z dzieckiem do stomatologa około drugiego roku życia dziecka.

Jak wygląda wizyta adaptacyjna?

Zwykle rozmawiamy z rodzicami na temat dziecka, dziecko siada samo lub z rodzicem na fotelu.  Oglądamy zęby jeśli mały pacjent na to pozwoli. Poznajemy jego nawyki żywieniowe. Rodzice otrzymują informacje jak dbać o higienę zębów u małych dzieci.

Czy często należy przychodzić z małym dzieckiem do stomatologa?

Najlepiej powtarzać wizyty co 3 miesiące. Dziecko stopniowo oswaja się z gabinetem,  ze stomatologiem,  dojrzewa emocjonalnie i pozwala się badać bez obaw.

Jak przygotować dziecko przed wizytami.

Należy rozmawiać z dzieckiem, bawić się w stomatologa, często zaglądać do jamy ustnej, żeby oglądanie zębów było dla dziecka jak najbardziej zwykła czynnością.

Kiedy zaczyna się fluoryzację?

U kilkulatków zaczynamy stosować smarowanie zębów preparatem Duraphat.  Ma ładny zapach i jest przyjemny w smaku. Wizyta jest bardzo krótka i dzieci dobrze ją znoszą.

Co to jest lakowanie zębów?
Lakowanie zębów, to zakładanie preparatu, który uszczelnia i spłyca bruzdy zębów.

Dlaczego zęby się lakuje?
Zęby stałe przebijają się przez dziąsło z głębokimi bruzdami na powierzchni żującej. Guzki zębów są wysokie, a bruzdy między nimi wąskie i kręte. Pierwsze zęby stałe wychodzą w okolicy 6 roku życia, gdy ręka dziecka nie jest jeszcze bardzo precyzyjna. Dodatkowo zęby w tym okresie są jeszcze słabo zmineralizowane. Zaleganie jedzenia w głębokich, krętych bruzdach i trudności w dokładnym oczyszczaniu powodują, że rośnie ryzyko próchnicy. Lak spłyca bruzdy, a tym samym zmniejsza się zaleganie pokarmu na zębach.

Jak wygląda lakowanie zębów?
Stomatolog oczyszcza ząb szczoteczką, nakłada preparaty ułatwiające utrzymanie laku, suszy ząb dmuchawką. Następnie wprowadza lak w bruzdy i naświetla. Potem sprawdza ząb w zgryzie. Czasem trzeba dokonać małej korekty i przyszlifować nadmiar laku.

Czy lakowanie jest bolesne?
Lakowanie jest niebolesne. Wymaga odrobiny cierpliwości, by można było wykonać zabieg starannie. 
 
Kontakt e-mail Strona główna  Galeria  Nasz Zespół  Protetyka  Endodoncja (leczenie kanałowe)  Stomatologia zachowawcza  Stomatologia estetyczna  Ortodoncja  Periodontologia (leczenie przyzębia)  Chirurgia  Stomatologia dziecięca  Czy wszystkie zęby można wybielić?  Czy wybielanie powoduje nadwrażliwość?  Czy wybielanie powoduje inne efekty uboczne?  Czego unikać w czasie wybielania zębów?  Czy przed wybielaniem trzeba wymienić stare wypełnienia?  Skąd wiadomo o ile wybieliły się zęby?  dyżury stomatologiczne  Jak dbać o korony i mosty?  Jak dbać o protezy akrylowe i protezy szkieletowe?  Czy można samodzielnie naprawić protezy?  Czy klej do protez jest zdrowy i bezpieczny?  Profilaktyka  Pierwsza Wizyta  Bezpieczeństwo  Cennik  Kontakt