Lecznice Stomatologiczna PW -Warszawa
WROCŁAWSKA 25, 22 638-29-42, 572 903 850
WROCŁAWSKA 7a, 22 638-29-42, 503 055 704
Stomatologia Bemowo, Stomatologia zachowawcza, Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Protetyka, Chirurgia, Periodontologia, Endodoncja, Ortodoncja,

Profilaktyka

Profilaktyka dzieci

Wizyty u dzieci zaczynamy w wieku ok 2 lat. Są to początkowo wizyty adaptacyjne.Stopniowo włączamy stosowanie preparatów z fluorem. U małych dzieci dentyści najczęściej używają preparat Duraphat. Ma smak gumy do żucia i przyjemną konsystencję.U starszych, stomatolodzy stosują Fluor Protector. To przezroczysty lakier, który utrzymuje się na zębach przez kilka godzin, wtedy fluor jest wchłaniany przez szkliwo, zmniejsza też płytkę nazębną i nadwrażliwość.
 

Jak często stosować profilaktykę u dzieci?

Zabiegi profilaktyczne stosujemy u dzieci co 3-6 miesięcy. Pozwala to maluchom utrzymać w pamięci dobre wspomnienia i witają gabinet i dentystę bez strachu. Regularne kontrole są szczególnie ważne gdy pojawiają się zęby stałe i dziecko ma  uzębienie mieszane. W tym okresie życia nowe zęby są jeszcze niedojrzałe, podatne na próchnicę.Przy częstych wizytach stomatolog zdoła zobaczyć plamy próchnicze, gdy są niewielkie i wymagają krótkiego, niestresującego zabiegu. Najważniejsza jest profilaktyka w ,,szóstkach,,. Te pierwsze stałe trzonowce wyrastają za mleczakami i często rodzic nie jest tego świadomy .W stałych zębach stosujemy lakowanie bruzd. Stomatolog wprowadza lak w nowe, świeże zęby. Pokrywa bruzdy i spłyca głębokość zagłębień w zębach. Jest to zabieg absolutnie niebolesny , a skutecznie odwleka moment pierwszego ,,borowania,,. Lakowanie jest dość trwałe i wytrzymuje nawet do kilku lat. Stomatolog może uzupełnić lak jeśli zostanie uszkodzony w czasie użytkowania.
 


Profilaktyka dorosłych

Dlaczego warto stosować profilaktykę u dorosłych?

Profilaktyka dorosłych jest tak samo ważna jak profilaktyka dzieci.  Wiele schorzeń i leków powoduje zmniejszone wydzielanie śliny i wówczas ryzyko próchnicy wzrasta również u dorosłych. Również palenie papierosów zmniejsza  wydzielanie śliny i wysusza śluzówkę.

 

Nadwrażliwość zębów

Każdy stomatolog codziennie przyjmuje osoby, którzy cierpią na nadwrażliwość na temperaturę. Nasze  zęby są  narażone  , przy każdym posiłku na atak kwasów zawartych w napojach i owocach. Szczególnie cytrusy, jabłka i kwaśne napoje powodują wzmożoną nadwrażliwość szyjek zębowych a nieraz całych powierzchni szkliwa. Właściwa profilaktyka stosowana przez nasze gabinety stomatologiczne jest w stanie złagodzić te dolegliwości i poprawić komfort życia. W czasie wizyt profilaktycznych stomatolodzy doradzają jak szczotkować zęby, jakie wybrać nici dentystyczne i jak je stosować.

 

Wizyty u higienistek

Profesjonalny zabieg higienizacyjny przeprowadzony przez dyplomawaną higienistkę stomatologiczną jest jednym z pierwszych kroków do poprawy stanu zdrowania jamy ustnej. Do procedur higienizacyjnych zaliczmy skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny jamy ustnej.

Telefoniczne umawianie wizyt:

tel. stacjonarne:
22 638 29 42
22 861 50 00

tel. komórkowe:
503 055 704 Wrocławska 7A
572 903 850 Wrocławska 25
Informacje do przelewu:
Lecznica Stomatologiczna PW Iwona Wójcicka Spółka Jawna
01-493 Warszawa, ul. Wrocławska 7A
NR KONTA : 29 1240 2034 1111 0000 0308 1826
TYTUŁ PRZELEWU: USŁUGA STOMATOLOGICZNA
oraz IMIĘ I NAZWISKO PACJENTA
Lecznica Stomatologiczna PW
WROCŁAWSKA 7a, Warszawa
Lecznica Stomatologiczna PW
WROCŁAWSKA 25, Warszawa
Usługi
Leczenie
RODO - ochrona danych osobowych Pacjentów
©1992-2024 Copyright Lecznica Stomatologiczna PW